Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,18632,105,049
2Dictionar de neologisme1,1644,472,135
3Dictionar de omonime8043,038,041
4Dictionar de paronime6782,559,921
5Dictionar religios4091,592,072
6Dictionar de termeni internationali3721,439,325
7Dictionar financiar-bancar2831,101,704
8Dictionar de proverbe170657,452
9Dictionar de omofone115443,314
10Dictionar de omografe112432,697
Catalog >12,29447,841,710

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1CulturăDictionar de neologisme
2AritmeticăDictionar de neologisme
3MatematicaDictionar de neologisme
4MonumentDictionar de neologisme
5luaOricare
6cadelniţa Dictionar explicativ roman
7InvederatDictionar de paronime
8InveteratDictionar de paronime
9lamăDictionar de omonime
10GrabaDictionar de omonime

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro