Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,35124,427,220
2Dictionar de neologisme1,0953,553,063
3Dictionar de omonime7622,423,375
4Dictionar de paronime6532,074,366
5Dictionar religios3601,185,729
6Dictionar de termeni internationali3251,060,247
7Dictionar financiar-bancar247812,737
8Dictionar de proverbe162527,534
9Dictionar de omofone109353,784
10Dictionar de omografe107348,813
Catalog >11,17236,766,868

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1operatiuni valutare spotDictionar financiar-bancar
2exudatDictionar explicativ roman
3CoteliDictionar explicativ roman
4CoteliciDictionar explicativ roman
5bancaDictionar de omonime
6frunteDictionar de omonime
7EnervaDictionar de paronime
8armaDictionar de neologisme
9compasiuneaOricare
10dispretOricare

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro