Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,92929,207,299
2Dictionar de neologisme1,1464,131,645
3Dictionar de omonime7812,764,016
4Dictionar de paronime6702,370,723
5Dictionar religios3911,427,181
6Dictionar de termeni internationali3541,282,580
7Dictionar financiar-bancar268977,671
8Dictionar de proverbe167605,444
9Dictionar de omofone113407,446
10Dictionar de omografe110398,506
Catalog >11,92943,572,511

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1DegajareDictionar de neologisme
2FiareOricare
3launtricDictionar explicativ roman
4iconomiaDictionar religios
5GrizonantDictionar explicativ roman
6VarDictionar de omonime
7Călătoare Dictionar de omonime
8HiatDictionar explicativ roman
9InimăDictionar de omonime
10CenusiuOricare

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro