Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman8,14431,477,061
2Dictionar de neologisme1,1534,366,249
3Dictionar de omonime7872,928,878
4Dictionar de paronime6712,494,429
5Dictionar religios4021,540,165
6Dictionar de termeni internationali3681,400,100
7Dictionar financiar-bancar2791,071,523
8Dictionar de proverbe169643,239
9Dictionar de omofone114431,497
10Dictionar de omografe111421,507
Catalog >12,19746,774,648

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1Disponibil Oricare
2doamneiDictionar explicativ roman
3baniDictionar de omonime
4tareDictionar de omonime
5ZgârcitDictionar de neologisme
6EgoistDictionar de neologisme
7GemeniDictionar explicativ roman
8VehementDictionar explicativ roman
9MacaronarDictionar explicativ roman
10clovnDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro