Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,84227,719,579
2Dictionar de neologisme1,1393,935,103
3Dictionar de omonime7812,647,828
4Dictionar de paronime6702,270,452
5Dictionar religios3841,346,057
6Dictionar de termeni internationali3451,200,733
7Dictionar financiar-bancar262917,756
8Dictionar de proverbe165575,401
9Dictionar de omofone112387,975
10Dictionar de omografe110381,407
Catalog >11,81141,382,291

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1fatalDictionar de neologisme
2accidentDictionar de paronime
3trombaOricare
4ImputatDictionar de paronime
5AulaDictionar de paronime
6ImersiuneDictionar de paronime
7EmersiuneDictionar de paronime
8RealitateaDictionar de neologisme
9ModulaDictionar de paronime
10consacratDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro