Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,87528,539,610
2Dictionar de neologisme1,1434,052,503
3Dictionar de omonime7822,722,597
4Dictionar de paronime6692,328,044
5Dictionar religios3881,392,620
6Dictionar de termeni internationali3501,250,163
7Dictionar financiar-bancar265954,098
8Dictionar de proverbe166592,755
9Dictionar de omofone112398,587
10Dictionar de omografe110390,763
Catalog >11,86242,621,740

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1a rămâneDictionar de neologisme
2obiceiuriDictionar de neologisme
3realizareaDictionar de neologisme
4limbiDictionar de neologisme
5achizitieDictionar de neologisme
6coloaneDictionar de neologisme
7siliDictionar de neologisme
8publicDictionar de neologisme
9originalDictionar de neologisme
10predecesorDictionar de neologisme

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro