Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,23723,597,388
2Dictionar de neologisme1,0883,460,719
3Dictionar de omonime7612,370,618
4Dictionar de paronime6472,016,425
5Dictionar religios3521,135,609
6Dictionar de termeni internationali3171,017,274
7Dictionar financiar-bancar242781,085
8Dictionar de proverbe160511,756
9Dictionar de omofone107342,701
10Dictionar de omografe106338,799
Catalog >11,01735,572,374

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1miogenDictionar explicativ roman
2motilitateDictionar explicativ roman
3asistenta tehnicaDictionar explicativ roman
4hostessDictionar de termeni internationali
5operabilDictionar explicativ roman
6paradoxalDictionar explicativ roman
7complexulDictionar de neologisme
8complexDictionar de neologisme
9abstractDictionar de neologisme
10a agataDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro