Cele mai populare dictionare

NNumeAfisari mediiAfisari totale
1Dictionar explicativ roman7,42824,916,882
2Dictionar de neologisme1,1023,608,845
3Dictionar de omonime7642,451,497
4Dictionar de paronime6572,108,154
5Dictionar religios3681,221,888
6Dictionar de termeni internationali3301,087,509
7Dictionar financiar-bancar251834,945
8Dictionar de proverbe163538,850
9Dictionar de omofone110360,249
10Dictionar de omografe108354,271
Catalog >11,28137,483,090

Dictionare actualizate recent

NNumeModificat ultima data
1Dictionar de neologisme8 Noiembrie 2009
2Dictionar de paronime23 Septembrie 2008
3Dictionar explicativ roman23 Septembrie 2008
4Dictionar de omonime13 August 2008
5Dictionar de omofone31 Mai 2008
6Dictionar de omografe31 Mai 2008
7Dictionar de medicamente22 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali21 Mai 2008
9Dictionar mitologic19 Mai 2008
10Dictionar religios19 Mai 2008

Ultimele dictionare adaugate

NNumeUltimul adaugat
1Dictionar de paronime13 August 2008
2Dictionar de omonime11 August 2008
3Dictionar de neologisme7 Iunie 2008
4Dictionar de omofone31 Mai 2008
5Dictionar de omografe31 Mai 2008
6Dictionar mitologic19 Mai 2008
7Dictionar de proverbe17 Mai 2008
8Dictionar de termeni internationali16 Mai 2008
9Dictionar de medicamente4 Mai 2008
10Dictionar religios21 Aprilie 2008

Cuvinte cautate recent

NTermen cautatDictionar
1 screper. Dictionar explicativ roman
2autoscreperDictionar explicativ roman
3HidrotoraxDictionar explicativ roman
4ApropiaDictionar de paronime
5AlocutiuneDictionar de paronime
6targetDictionar de termeni internationali
7ÎndoielnicDictionar explicativ roman
8ÎndoielniceOricare
9recunoastereDictionar de neologisme
10dintotdeaunaDictionar explicativ roman

Editori

NNume de contactNumarul de termeni
1Dex X119,298
  DespreTop 10Contactaţi-ne inceputul paginii
© 2008 DexX.ro - Copyright XHTML | CSS Gazduire oferita de Ghesi.ro